2 kwietnia, 2021

Skąd bierze się tzw. przesilenie wiosenne i jak możesz mu zapobiec?

blog_przesilenie

Wreszcie świeci słońce i robi się cieplej. Jednak wiele osób w pierwszych tygodniach wiosny odczuwa zmęczenie i brak siły. Skąd bierze się tzw. przesilenie wiosenne i jak możesz mu zapobiec?

Skąd się bierze osłabienie?

Ze względu na wyższą temperaturę, naczynia krwionośne rozszerzają się, a ciśnienie krwi spada. Inną przyczyną braku siły jest regulacja gospodarki hormonalnej i przemiany materii. Organizm na nowo uzupełnia zasoby hormonu szczęścia - serotoniny, a produkcja melatoniny – hormonu snu – jest ograniczana. Takie zmiany wymagają energii i stąd nasze osłabienie.

Czy możemy jakoś się wspomóc?

Całe szczęście wiosenne zmęczenie nie jest stanem, z którym trzeba się pogodzić. Wręcz przeciwnie! Pomóż swojemu organizmowi obudzić się z zimowego snu i przestawić się na nowy sezon. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy najlepsze porady. Dzięki nim z łatwością sobie poradzisz!

Jak mieć więcej witalności i energii:
  1. Śpij 😴 zawsze, kiedy to możliwe, przy otwartym oknie lub otwieraj je zaraz po przebudzeniu i weź kilka głębokich wdechów. To cię obudzi i wprawi w dobry nastrój.
  2. Pobudź swój układ odpornościowy i weź z samego rana zimny prysznic 🚿 Wymaga to wprawdzie przełamania, ale pobudza organizm. Po takiej kąpieli od razu czujesz się bardziej fit – i jesteś z siebie dumna.
  3. Śniadanie – pozwól sobie na bogate w witaminy, czyli z dużą ilością świeżych warzyw i owoców 🍎🥑🥬🥒 W ten sposób uzupełnisz zapas witamin i dostaniesz dodatkową porcję energii na cały dzień
  4. Aktywność 🚶‍♀️ – staraj się codziennie zrobić kilka przysiadów i pójść na spacer 
  5. Ciesz się pierwszymi promieniami słońca 🌞 Dzięki słońcu wydzielana jest witamina D - to cię obudzi i sprawi, że będziesz czuł się szczęśliwy.
  6. Ganbanyoku – czyli „skalna kąpiel” to tradycyjny japoński zabieg saunowania, przeprowadzany na specjalnych łóżkach kamiennych poprawiających pozom energii witalnej, samopoczucie i sylwetkę. Ciepło w postaci fal podczerwonych emitowane z japońskich kamiennych płyt krzemionki wulkanicznej, podgrzewanych do komfortowej temperatury 43°C ♨ wnika na głębokość do 5 cm, wywierając dobroczynny wpływ na ciało i umysł.
  7. Zrelaksuj się na koniec dnia olejkiem lawendowym 🧴 Doskonale nadaję się on do aromatyzowana sypialni – olejkiem można skropić bezpośrednio poduszkę lub nanieść kilka kropli na skronie i miejsca, w których pulsuje krew. Jeśli chcemy się zrelaksować, możemy dodać odrobinę olejku lawendowego do ciepłego mleka lub czekolady: 1 kroplę olejku mieszamy z łyżeczką miodu a następnie dodajmy do kubka z gorącym płynem.

Prawda że łatwe? Spróbuj a na pewno nabierzesz więcej sił i wigoru do dnia 😁

Zachęcamy do wypróbowania naszych olejków Taoasis lawenda które posiadają wiele certyfikatów jakości, pochodzenia i bezpiecznego użytku.

Więcej informacji odnośnie sauny ganbanyoku znajdziesz TU

 

Mamy nadzieję że ułatwiliśmy Tobie choć trochę zwiększenie poziomu energii w tym corocznym przejściowym okresie 😉

 

Bądź z nami w kontakcie

Adres

Al. Jana Pawła II 59 lok. U3
15-753 Białystok
apartmentenvelopephone
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram