0,00 
|

Ganbanyoku

Podaruj ważnym Ci osobom chwilę odprężenia, która na długo zapadnie w ich pamięć.

Ganbanyoku to sauna kamienna lub inaczej sauna skalna wywodząca się z tradycji japońskiej. Ganban znaczy podłoże skalne, a yoku - kąpiel. Legenda głosi że Ganbanyoku odkryli samurajscy wojownicy. Poranieni i wyczerpani po bitwie zobaczyli grupę makaków, które wygrzewały się na kamieniach. Postąpili podobnie, a ich rany zaczęły się szybciej goić. W tych samych celach stosujemy ten rodzaj sauny, aż do dziś. Dlatego warto skorzystać z jej uzdrawiających właściwości.

Ganbanyoku – co to?

Magia Ganbanyoku zamknięta jest w kamiennych płytach z krzemionki wulkanicznej. To 60-cio lub 90-cio minutowe doświadczenie zwiększa Twój poziom energii, poprawia sylwetkę i ma pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie. Kamienie z wyspy Hokkaido nagrzewane są do temperatury 44 stopni Celsjusza. Ten rodzaj ciepła wnika głęboko do naszej tkanki, wspomagając jej regenerację, jednocześnie rozluźniając. W Polsce sauny japońskie nie są często spotykane, jednak coraz więcej osób zaczyna doceniać ich działanie zdrowotne. Warto nadmienić, iż w takiej saunie nie uświadczycie pary, duszności czy ogromnego gorąca w powietrzu, daje to niesamowite odczucia nawet osobom niecierpiącym tradycyjnego saunowania.

Właściwości i działanie sauny japońskiej

Sauna Ganbanyoku ma szerokie działanie rozluźniająco-lecznicze. Sauna pomaga regulować stres i nerwowość, tym samym odprężając umysł. Jej działanie jest w stanie pomóc nam w unormowaniu snu, a regularne korzystanie skutecznie zwalcza bezsenność. Dodatkowo Ganbanyoku pomaga zniwelować ból w tkankach głębokich. Jedną z jej najciekawszych właściwości jest działanie anty-agingowe. Wraz z potem Twój organizm pozbywa się martwych komórek, co sprawia, że Twój organizm ma przyśpieszoną detoksykację. Pot wydostający się na wierzch ma w sobie więcej sebum ochronnego, które jest przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze. Zaleca się nie brać przez 2h prysznica, tylko pozwolić na wchłonięcie się w skórę. Pot, wydzielany podczas detoksykacji jest bezzapachowy dlatego bez problemu, można udać się na zewnątrz, nie jest to ten sam rodzaj potu co po wysiłku fizycznym. Dodatkowo regularne sesje mają podobne działanie do umiarkowanych ćwiczeń fizycznych, co stymuluje nasz układ nerwowy i przywraca elastyczność naczyniom krwionośnym. Skały wulkaniczne emitują jony ujemne, które inhalują, poprawiając odporność i wydolność płuc.

Kilka kilogramów mniej

Temperatura w japońskiej saunie skalnej wspomaga prace serca, co sprawia, że sauna jest wspaniałym miejscem do spalania kalorii. Podczas 60-cio minutowej sesji jesteś w stanie spalić od 800 do 1200 kalorii, co jest odpowiednikiem 30-to minutowego, intensywnego treningu. Dodatkowo Ganbayoku wspomaga detoksykację organizmu z metali ciężkich i toksyn, co wpływa na nasze samopoczucie, cerę, ale także na wagę. Kolejnym fantastycznym atutem sauny jest fakt, że dzięki ciepłu, które tak głęboko wnika w nasze tkanki, jesteśmy w stanie skutecznie pozbyć się celulitu. Chudnięcie idzie w parze z odprężeniem, dlatego cały proces jest czystą przyjemnością.

Jak często korzystać z japońskiej sauny skalnej?

Odwiedzanie sauny 1-2 razy w tygodniu zapewni nam zdrowe ciało i świetne samopoczucie. Najlepiej korzystać z niej w godzinach wieczornych, aby relaks przełożył się na zdrowy i regenerujący sen. Ogromnym atutem sauny jest fakt, że jest ona dostępna przez cały rok, dlatego możesz zadbać o swoje zdrowie nie zależnie od pogody i pory roku. Podczas klasycznej 60-minutowej sesji możesz wchodzić i wychodzić z pomieszczenia dowolną ilość razy, dostosowując czas do potrzeb własnego organizmu.

Kto może korzystać z Ganbanyoku?

Sauna japońska nie jest tak obciążająca, jak klasyczna sauna parowa lub wysokotemperaturowa, ze względu na niższą temperaturę. W saunach Ganbanyoku temperatura jest niewiele wyższa, niż standardowy poziom ciepła naszego ciała, dlatego mogą korzystać z niej osoby starsze. Jej działanie usprawnia stawy i mięśnie, dlatego jest często polecana dla osób aktywnych fizycznie, ale także dla tych, którzy mierzą się ze zwyrodnieniami stawów lub artretyzmem. Jednak z sauny może korzystać praktycznie każdy, nawet dzieci. Nie jest ona zalecana tylko dla osób ze schorzeniami kardiologicznymi lub posiadającymi rozrusznik serca.

Idealny prezent

Sauna skalna jest fantastycznym prezentem, który pomoże Ci zadbać o zdrowie fizyczne i psychiczne Twoich bliskich. Możesz obdarować ich Voucherem, aż na 10 sesji. Jest także możliwość zakupu Voucherów dla dwóch osób, co może być wspaniałym pomysłem na spędzenie romantycznego czasu we dwoje.

Bądź z nami w kontakcie

Adres

Al. Jana Pawła II 59 lok. U3
15-753 Białystok
apartmentenvelopephone
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram