27 marca, 2020

Od kawitacji do sonoforezy, czyli (nie)znane zabiegi z gabinetu kosmetologicznego

 

Przebarwienia, zmarszczki, wiotka skóra, zaczerwienienia, wypryski, widoczne naczynka, sucha skóra. Brzmi znajomo? To stosunkowo małe problemy skórne, które wywołują wielką frustrację, a czasami też złość i bezsilność u wielu kobiet. Nasuwa się więc jedno pytanie...

 

Jak poprawić stan cery?

Podstawowym działaniem w pielęgnacji skóry jest jej złuszczanie i dostarczanie substancji aktywnych z naciskiem na prewencję przeciwstarzeniową. Systematyczność i świadomość w domowym rytuale piękna z wykorzystaniem adekwatnych do naszych problemów kosmetyków, pozwoli na uzyskanie satysfakcjonującego efektu. A jeśli można ten efekt jeszcze bardziej spotęgować? Jeśli już jest dobrze, a może być jeszcze lepiej? Rozwiązaniem jest wizyta u kosmetologa, który dobierze zabieg z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury kosmetycznej oraz dopasuje go do naszego aktualnego stanu skóry.

Czym jest peeling kawitacyjny?

To całkowicie bezbolesny zabieg  usuwanie martwego naskórka za pomocą kawitacji. Największa zaletą peelingu kawitacyjnego jest uniwersalność – można go swobodnie stosować przy każdym rodzaju cery, nawet trądzikowej, wrażliwej czy naczynkowej. Peeling jest delikatny, ale skuteczny z uwagi na specjalistyczne urządzenia opierające swoje działanie na kawitacji. Jest to zjawisko polegające na gwałtownej przemianie kropli wody na skórze w pęcherzyk gazu pod wpływem ultradźwięków. Przy prędkości zachodzącej reakcji fizycznej, kropla wręcz eksploduje, powodując oderwanie się martwego naskórka. Zapewni to głębokie oczyszczenie, którego w żadne sposób nie można zastąpić domowymi metodami.

Jakie są wskazania do peelingu kawitacyjnego?
  • Trądzik zaskórnikowy i pospolity
  • Suche skórki, cera sucha
  • Zaskórniki otwarte i zamknięte
  • Przebarwienia
  • Zmarszczki mimiczne, cera dojrzała
  • Blizny potrądzikowe
  • Nadaktywne gruczoły łojowe, cera tłusta
  • Rozszerzone pory
  • Wiotka i odwodniona skóra
  • Szara skóra, cera palacza

 

Jakie są przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego?

Tak, jak do większości zabiegów kosmetologicznych, przeciwwskazaniem do wykonania peelingu kawitacyjnego są wszelkie choroby wirusowe, grzybiczne i bakteryjne skóry, przerwana ciągłość naskórka,  metalowe implanty w ciele, stany zapalne skóry, choroby tarczycy, anomalie w układzie krążenia, ciąża i laktacja, padaczka, nowotwory skóry.

 

Tradycyjna aplikacja kosmetyków za pomocą palców w znaczny sposób ogranicza penetrację substancji aktywnych w głąb skóry, które zazwyczaj docierają i kumulują się w najbardziej zewnętrznych warstwach naskórka. A co jeśli dotarły by do najgłębiej położonej warstwy naskórka – warstwy podstawnej, w której zachodzi intensywny podział nowych komórek skóry? A jeśli przedostaną się jeszcze głębiej, do skóry właściwej? To właśnie tam znajduje się największe skupisko włókien kolagenowych i elastynowych. Ich pobudzenie, intensywne odżywienie i remodeling w znacznym stopniu spowolni proces starzenia się skóry, a nawet więcej – spłyci istniejące już zmarszczki i zapewni przyjemną sprężystość oraz miękkość skóry w dotyku.  Więc…

Jak spowolnić proces starzenia się skóry i zniwelować istniejące już zmarszczki?

Sonoforeza to popularny zabieg polegający na wtłoczeniu substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą ultradźwięków. Specjalnie skoncentrowana ampułka, wypakowana wręcz substancjami aktywnymi, bezpiecznie dociera do głębokich warstw skóry, gdzie zaczyna działać.

Dochodzi do zagęszczenia włókien tkanki łącznej – kolagenu i elastyny, za sprawą związków miedzi lub złota. Zostają naprawione płytkie ubytki skóry, więc delikatne zmarszczki zaczynają się wypełniać i zanikać. Komórki skóry dostają ekstra składniki (np. krzem, siarkę, cynk) z zewnątrz, które ułatwiają im odbudowę i poprawiają funkcje metaboliczne – przyśpiesza się podział komórek, regeneracji skóry, a rany szybciej się goją. Do naczyń krwionośnych dociera dodatkowy budulec (wit C, kofeina), który je wzmacnia i uszczelnia. Teleangiektazje i rumień na twarzy zanikają. Potrójny kwas hialuronowy działa wielopoziomowo, wiąże i zatrzymuje wodę w naskórku, co wpływa na jego dogłębne nawilżenie. Wyeliminowanie suchych i łuszczących skórek to efekt, którzy utrzymuje się przez dłuższy czas.

Tak, sonoforeza to panaceum na wszelkie niedoskonałości skóry.

Jakie są przeciwwskazania do sonoforezy?
  • Choroby wirusowe skóry (np. aktywna opryszczka)
  • Choroby bakteryjne (np. liszaj)
  • Grzybice skóry
  • Przerwana ciągłość naskórka
  • Metalowe implanty w ciele (np. aparat ortodontyczny)
  • Ciążka i laktacja
  • Nowotwory i stany pooperacyjne (np. ekstrakcja zęba)
  • Stany gorączkowe
  • Niewydolność krążenia

mgr kosmetologii Magdalena Dębska

Bądź z nami w kontakcie

Adres

Al. Jana Pawła II 59 lok. U3
15-753 Białystok
apartmentenvelopephone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram