0,00 
|

Floating

oddaj się całkowitemu relaksowi, dzięki izolacji sensorycznej

Floating, czyli inaczej Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej, jest całkowicie bezpiecznym i nieinwazyjnym sposobem na walkę ze stresem. Pomaga nam zapanować nad myślami, zrelaksować ciało i regulować jego prace. Izolacja sensoryczna jest najskuteczniejszą metodą relaksacyjną, która pomoże Ci uspokoić zarówno ciało, jak i umysł. Przekonaj się sam!

Co to jest floating?

Floating to metoda relaksacyjna, która opiera się na ograniczeniu bodźców dostarczanych naszemu organizmowi, co pomaga nam się skutecznie odprężyć. Technika ta jest inaczej nazywana terapią R.E.S.T. (Restricted Environmental Stimulation Therapy). Polega ona na tym, że udajemy się do kabiny floatingowej, w której temperatura roztworu jest identyczna, jak temperatura naszego ciała, przez co granica poziomu wody jest nieodczuwalna. W środku kabiny panuje cisza i spokój. Leżąc na powierzchni, odczuwamy stan zbliżony do stanu lewitacji. Możliwe jest to dzięki dużemu stężeniu zdrowotnej soli Epsom, dzięki której możesz swobodnie unosić się na wodzie. Dodatkowego sól Epsom dostarcza niezbędne nam magnez i siarkę, które wchłaniają się przez skórę.

Floating – jak się przygotować?

Klasyczny zabieg trwa 60 minut i aby w pełni docenić uspokajające działanie terapii R.E.S.T, nie powinniśmy przed zabiegiem pić kawy, a także powinniśmy zrezygnować z picia napojów energetycznych. Zalecane jest także spożycie posiłku najpóźniej 2h przed wejściem do komory posiłku, który nie jest zbyt obfity i sycący. Strój kąpielowy nie będzie nam potrzebny, ponieważ zaleca się floatować nago, przydatne będą za to klapki pod prysznic. Przed wejściem do kabiny deprywacyjnej mamy obowiązek wziąć prysznic, aby zmyć z ciała wszystkie substancje, które mogłyby dostać się do wnętrza kabiny floatinowej. Osoby, które używają soczewek kontaktowych, zalecamy, aby przyszły w okularach lub jeśli nie jest to możliwe, prosimy o zabranie ze sobą pojemników oraz płynu, aby można było zdjąć soczewki, w ten sposób floatowanie będzie dużo bardziej komfortowe. Ważne, żeby przed wejściem do kabiny relaksacyjnej zmyć makijaż, lub wygodniej przyjść już bez niego.

Czy Floating jest bezpieczny?

Odpowiedz, jest prosta: Tak! Terapia R.E.S.T jest całkowicie bezpieczna. Dzięki dużej wyporności, którą zapewnia wysokie stężenie soli Epsom, z łatwością będziesz unosił się na wodzie. Aby poddać się medytacji, wcale nie musisz umieć pływać. Sama kabina jest płytka, wysokość wody sięga mniej więcej do połowy łydki, co sprawia, że będziesz mógł poczuć się w pełni bezpiecznie. Dodatkowo na każdym etapie możesz przerwać terapię, poprzez otworzenie drzwi kabiny, która nie posiada zabezpieczeń w postaci zamków. Klaustrofobia również nie jest przeszkodą, kabina jest długa, szeroka i wysoka a w razie chęci można zostawić zapalone lekkie światełko. Jeśli jeżdżenie windą nie sprawia ci problemu, to zdecydowanie będziesz czerpać radość z floatowania.

Jakie są korzyści floatingu?

Izolacja sensoryczna bardzo pozytywnie wpływa na nasz organizm. Przez ograniczenie bodźców nasz mózg relaksuję się i wchodzi w stan medytacji. Poprzez taki odpoczynek ciało regeneruje się do pięciu razy szybciej niż we śnie. Organizm usuwa kortyzol - hormon stresu, kwas mlekowy - który pojawia się po wzmożonym wysiłku czy treningu, a dodatkowo produkuje endorfiny (hormony szczęścia) oraz substancje przeciwbólowe. Sama lewitacja świetnie odciąża stawy, kości i kręgosłup. Jednak oprócz wpływu na ciało floating ma też leczniczy wpływ na naszą psychikę. Badania potwierdzają, że ta metoda pomaga w walce z uzależnieniami i poprawia jakość snu. Dodatkowo jest to terapia, która skutecznie wspiera walkę z depresją i stanami lękowymi, poprzez regulowanie stresu w organizmie.
Zastosowana sól EPSOM to świetna opcja dostarczenia sobie siarki i magnezu drogą transdermalną, czyli wchłanianiu się przez skórę. W ten sposób zmniejszysz niedobory tych pierwiastków w organizmie.


Kto powinien skorzystać z terapii R.E.S.T?

Jest to idealny zabieg dla osób żyjących w środowisku sprzyjającym powstawaniu stresu. Będzie to najlepsza metoda na zrelaksowanie się i odcięcie myśli od obciążającej pracy. Jest to także wspaniała terapia dla kobiet w ciąży, ze względu na to, że skutecznie odciąży kręgosłup. Wiele matek twierdzi, że dzięki zabiegowi mogły nawiązać więź z dzieckiem na dużo głębszym poziomie. Izolacja sensoryczna sprawdzi się także, dla osób kreatywnych, których praca opiera się na myśleniu nieszablonowym. Będzie to także przestrzeń idealna dla sportowców, ze względu na to, że Floating wspomaga równomierne dotlenienie i ukrwienie mięśni, co zapewnia szybką odbudowę organizmu.

Relaks i nie tylko

Terapia R.E.S.T szybko zdobywa popularność na terenie całej Polski. Coraz więcej Polek i Polaków przekonuję się do tej formy relaksacji. Jednak najlepiej wybierać sprawdzone salony na przykład Floating Białystok, ze względu na to, że tylko one są w stanie zapewnić nam odpowiednią opiekę i niezawodny sprzęt. Dodatkowo Floating jest fantastyczną metodą na spędzenie czasu we dwoje lub obdarowanie chwilą relaksu najbliższych, dlatego warto zakupić Voucher prezentowy. Możesz dostosować Vouchery do własnych potrzeb, wybierając terapie 60 minutowe, dla jednej lub dwóch osób, aż do 10 sesji!

Bądź z nami w kontakcie

Adres

Al. Jana Pawła II 59 lok. U3
15-753 Białystok
apartmentenvelopephone
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram