Floating

Lewitacja na roztworze wody z solą EPSOM. Dzięki wysokim stężeniu unosimy się na jego powierzchni. Komora floatingowa ma za zadanie ograniczyć bodźce zewnętrzne które cały czas nas otaczają tj. dotyk, wzrok, słuch, zapach, smak po to aby nasze ciało mogło się skupić na sobie, zacząć się regenerować i odprężać na zupełnie innym poziomie niż dotychczas znaliśmy. Unoszenie się w komorze relaksacyjnej świetnie odciąża kręgosłup, przyśpiesza regenerację całego organizmu zmniejszając przy tym rożnego rodzaju bóle, zmniejsza "zakwasy" i  regeneruje mięśnie po treningu, wspomaga leczenie chorób skórnych i wiele innych. . Dzięki braku bodźców świetnie się wyciszamy, odstresowujemy i bardzo często wchodzimy w głęboki stan medytacji. Co ważne, dzięki rozpuszczonej tam w gigantycznych ilościach soli EPSOM która jest siarczanem magnezu zmniejszamy niedobory tych pierwiastków w ciele.

Korzyści z floatowania

Ból

Uśmierza ból i przyśpiesza regenerację

Osiągany naturalnie w komorze stan głębokiego relaksu łączy się z wydzielaniem przez receptory mózgu beta endorfin - naturalnych opiatów mających właściwości przeciwbólowe i jednocześnie stymulujące stan przyjemności. Ich właściwości są dużo większe, niż morfiny i pozostają aktywne przez wiele godzin. Stan głębokiej relaksacji mięśniowej zmniejsza ból w miejscach złamań, zwichnięć, stłuczeń i blizn.

Poprawia kondycję skóry i włosów

Dzięki kąpieli w soli epsom poprawia się kondycja skóry, w szczególności skóra tłusta ze skłonnością do łojotoku i zmian trądzikowych. Reguluje problem z nadmierną łamliwością włosów oraz łupieżem.
Miękka skóra
Sport

Idealne narzędzie dla sportowców

Już 35-minutowa sesja w komorze radykalnie zmniejsza napięcie mięśniowe, a efekt ten utrzymuje się przez szereg dni. Po intensywnym wysiłku zwykle trzeba kilku dni na zregenerowanie organizmu. Proces ten trwa tylko kilka godzin w komorze.

Synchronizacja półkul mózgowych i kreatywność

Dzięki wprowadzeniu mózgu w fale theta zwiększamy kreatywność i tzw. "olśnienia". Przebywanie w komorze zwiększa aktywność prawej półkuli i pozwala zsynchronizować ją z lewą.
Kreatywnosc
Relaksacja

Relaksacja

Zmniejszenie oddziaływania grawitacji na partie ciała i brak twardych powierzchni prowadzi do maksymalnego, możliwego rozluźnienia mięśni. Człowiek umiejący się relaksować jest mniej narażony na choroby, posiada większą siłę i stabilność emocjonalno-psychiczną. Zwiększa się jego zdolność do radzenia ze stresem na co dzień. W chwili obecnej jest to najłatwiejsza i najszybsza, a także najmniej zawodna metoda relaksacji.

Walka z nałogami

Naturalnie zmniejszony poziom niepokoju i napięcia prowadzi w efekcie do obniżenia potrzeby wykorzystywania do tego celu substancji zastępczej - nikotyny, alkoholu... Komora odgrywa też rolę niwelującą skutki odstawienia substancji uzależniających.
nalog
Depresja

Zmniejszenie stanów depresyjnych

Przebywanie w komorze istotnie obniża poziom kortyzolu i ACTH już nawet po 5 dniach. Efekty korzystania z komory które są przeciwne symptomom depresji to optymizm, zwiększony wigor i entuzjazm, jaśniejsze i efektywniejsze myślenie, lepszy sen, zwiększenie zainteresowania i przyjemności czerpanej z seksu.

Wpomaganie lecznia fobii

Komora relaksacyjna jest efektywnym narzędziem wspomagającym terapie fobii. Najefektywniejszą techniką stosowaną w tej problematyce jest systematyczna desensytyzacja połączona z relaksacją.
Fobia
Nauka

Nauka

Komora relaksacyjna idealnie nadaje się do procesu uczenia zapewniając relaksację, uaktywnienie prawej półkuli, hipersugestywność, a ponadto pozwalając na maksymalną koncentrację. Badania przeprowadzone nad uczeniem w komorze relaksacyjnej potwierdzają jej właściwości jako narzędzia ułatwiającego proces uczenia. Im materiał trudniejszy i bardziej złożony, tym łatwiej następuje jego przyswajanie w komorze.

Odciążenie kręgosłupa

Lewitowanie na powierzchni roztworu powoduje rozłożenie grawitacji na całe ciało w takim samym stopniu. Właśnie grawitacja najbardziej obciąża kręgosłup a w kabinie jest ona zneutralizowana właśnie poprzez równomierne rozłożenie dając ulgę i uśmiech po sesji.  
kregoslup

Działanie terapii R.E.S.T. jest proste. Temperatura roztworu jest taka sama jak temperatura skóry, dzięki czemu nieodczuwalna jest granica poziomu wody. W środku kabiny panuje cisza i spokój. Leżąc na powierzchni odczuwamy stan zbliżony do stanu lewitacji. Możliwe jest to dzięki dużemu stężeniu zdrowotnej soli Epsom. Wywoływane odczucia podobne są do tych, których doświadcza dziecko w łonie matki. Dzięki ograniczeniu bodźców mózg się relaksuje i osiąga stan głębokiej medytacji poprzez wejście w fale Theta. Poprzez taki odpoczynek ciało regeneruje się do pięciu razy szybciej niż we śnie. Organizm usuwa kortyzol - hormon stresu, kwas mlekowy który pojawia się po wzmożonym wysiłku czy treningu a dodatkowo produkuje endorfiny (hormony szczęścia) oraz substancje przeciwbólowe.

Floating działa w szerokim spektrum korzyści. Skutecznie uśmierza ból większości rodzai, leczy choroby skóry, przyśpiesza regenerację w trakcie rehabilitacji i rekonwalescencji. Osoby pracujące w środowisku o zwiększonym poziomie stresu (biznesmeni, służby mundurowe, pracownicy wykonujący pracę charakteryzującą się szybką reakcją i tempem pracy) zdecydowanie odstresują ciało i umysł poprzez maksymalne wyciszenie. Osobom wymagającym kreowanie przyśpiesza proces tworzenia nowych pomysłów, rozwiązań. Kobiety w ciąży bezpiecznie odciążą kręgosłup. Niektóre z nich twierdzą że słyszały bicie serduszka maleństwa a ich więź była na innym poziomie. Swoje profity również dostaną osoby dbające o formę fizyczną poprzez równomierne dotlenienie, ukrwienie wszystkich partii mięśni w tym samym czasie powodując szybszą odbudowę tkanek. Osobom cierpiącym na bezsenność reguluje się jakość snu.

Dzięki soli Epsom organizm uzupełnia niedobory siarki i magnezu które dużo lepiej są wchłaniane transdermalnie czyli przez skórę.

Miasto nas otacza, jesteśmy w nim zanurzeni, płyniemy zgodni z jego rytmem. Nie chcemy z niego uciekać, by odpocząć oraz kompleksowo się zregenerować.

Bądź z nami w kontakcie

Adres

Al. Jana Pawła II 59 lok. U3
15-753 Białystok
apartmentenvelopephone
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram