Floating

Floating zapoczątkował amerykański lekarz, neurolog i psychoanalityk Dr John Cunningham Lilly. W 1954 roku w ramach badań w Narodowym Instytucie Zdrowia Psychicznego skonstruował komorę deprywacyjną znaną dziś jako terapia R.E.S.T.(Restricted Environmental Stimulation Therapy z pol. Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej). Lilly obalił przypuszczenia o niekorzystnym działaniu deprywacji sensorycznej na mózg. Liczne eksperymenty pokazały, że niektóre funkcje mózgu są stymulowane podczas takiej izolacji. Od tego czasu, wiele osób doznało licznych korzyści płynących z floatingu. NASA zastosowało floating do symulacji stanów nieważkości i zachowań izolacyjnych w kosmosie. Zbiorniki są obecnie używane przy leczeniu chorób skórnych,  kontuzji sportowych, rekonwalescencji pooperacyjnych, zwalczaniu lęków, fobii, podczas medytacji, w procesie relaksacji, uśmierzania bólu oraz w medycynie alternatywnej.

Korzyści z floatowania

Ból

Uśmierza ból i przyśpiesza regenerację

Osiągany w sposób naturalny w komorze stan głębokiego relaksu łączy się z wydzielaniem przez receptory mózgu beta endorfin - naturalnych opiatów mających właściwości przeciwbólowe i jednocześnie stymulujące stan przyjemności. Ich właściwości są dużo większe, niż morfiny i pozostają aktywne przez wiele godzin. Stan głębokiej relaksacji mięśniowej zmniejsza ból w miejscach złamań, zwichnięć, stłuczeń i blizn.

Poprawia kondycję skóry i włosów

Dzięki kąpieli w soli epsom poprawia się kondycja skóry, w szczególności skóra tłusta ze skłonnością do łojotoku i zmian trądzikowych. Reguluje problem z nadmierną łamliwością włosów oraz łupieżem.
Miękka skóra
Sport

Idealne narzędzie dla sportowców

Już 35-minutowa sesja w komorze radykalnie zmniejsza napięcie mięśniowe, a efekt ten utrzymuje się przez szereg dni. Po intensywnym wysiłku zwykle trzeba kilku dni na zregenerowanie organizmu. Proces ten trwa tylko kilka godzin w komorze.

Synchronizacja półkul mózgowych i kreatywność

Dzięki wprowadzeniu mózgu w fale theta zwiększamy kreatywność i tzw. "olśnienia". Przebywanie w komorze zwiększa aktywność prawej półkuli i pozwala zsynchronizować ją z lewą.
Kreatywnosc
Relaksacja

Relaksacja

Zmniejszenie oddziaływania grawitacji na partie ciała i brak twardych powierzchni prowadzi do maksymalnego, możliwego rozluźnienia mięśni. Człowiek umiejący się relaksować jest mniej narażony na choroby, posiada większą siłę i stabilność emocjonalno-psychiczną. Zwiększa się jego zdolność do radzenia ze stresem na co dzień. W chwili obecnej jest to najłatwiejsza i najszybsza, a także najmniej zawodna metoda relaksacji.

Walka z nałogami

Naturalnie zmniejszony poziom niepokoju i napięcia prowadzi w efekcie do obniżenia potrzeby wykorzystywania do tego celu substancji zastępczej - nikotyny, alkoholu... Komora odgrywa też rolę niwelującą skutki odstawienia substancji uzależniających.
nalog
Depresja

Zmniejszenie stanów depresyjnych

Przebywanie w komorze istotnie obniża poziom kortyzolu i ACTH już nawet po 5 dniach. Efekty korzystania z komory które są przeciwne symptomom depresji to optymizm, zwiększony wigor i entuzjazm, jaśniejsze i efektywniejsze myślenie, lepszy sen, zwiększenie zainteresowania i przyjemności czerpanej z seksu.

Wpomaganie lecznia fobii

Komora relaksacyjna jest efektywnym narzędziem wspomagającym terapie fobii. Najefektywniejszą techniką stosowaną w tej problematyce jest systematyczna desensytyzacja połączona z relaksacją.
Fobia
Nauka

Nauka

Komora relaksacyjna idealnie nadaje się do procesu uczenia zapewniając relaksację, uaktywnienie prawej półkuli, hipersugestywność, a ponadto pozwalając na maksymalną koncentrację. Badania przeprowadzone nad uczeniem w komorze relaksacyjnej potwierdzają jej właściwości jako narzędzia ułatwiającego proces uczenia. Im materiał trudniejszy i bardziej złożony, tym łatwiej następuje jego przyswajanie w komorze.

Działanie terapii R.E.S.T. jest proste. Temperatura roztworu jest taka sama jak temperatura skóry, dzięki czemu nieodczuwalna jest granica poziomu wody. W środku kabiny panuje cisza i spokój. Leżąc na powierzchni odczuwamy stan zbliżony do stanu lewitacji. Możliwe jest to dzięki dużemu stężeniu zdrowotnej soli Epsom. Wywoływane odczucia podobne są do tych, których doświadcza dziecko w łonie matki. Dzięki ograniczeniu bodźców mózg się relaksuje i osiąga stan głębokiej medytacji poprzez wejście w fale Theta. Poprzez taki odpoczynek ciało regeneruje się do pięciu razy szybciej niż we śnie. Organizm usuwa kortyzol - hormon stresu, kwas mlekowy który pojawia się po wzmożonym wysiłku czy treningu a dodatkowo produkuje endorfiny (hormony szczęścia) oraz substancje przeciwbólowe.

Floating działa w szerokim spektrum korzyści. Skutecznie uśmierza ból większości rodzai, leczy choroby skóry, przyśpiesza regenerację w trakcie rehabilitacji i rekonwalescencji. Osoby pracujące w środowisku o zwiększonym poziomie stresu (biznesmeni, służby mundurowe, pracownicy wykonujący pracę charakteryzującą się szybką reakcją i tempem pracy) zdecydowanie odstresują ciało i umysł poprzez maksymalne wyciszenie. Osobom wymagającym kreowanie przyśpiesza proces tworzenia nowych pomysłów, rozwiązań. Kobiety w ciąży bezpiecznie odciążą kręgosłup. Niektóre z nich twierdzą że słyszały bicie serduszka maleństwa a ich więź była na innym poziomie. Swoje profity również dostaną osoby dbające o formę fizyczną poprzez równomierne dotlenienie, ukrwienie wszystkich partii mięśni w tym samym czasie powodując szybszą odbudowę tkanek. Osobom cierpiącym na bezsenność reguluje się jakość snu.

Dzięki soli Epsom organizm uzupełnia niedobory siarki i magnezu które dużo lepiej są wchłaniane transdermalnie czyli przez skórę.

Miasto nas otacza, jesteśmy w nim zanurzeni, płyniemy zgodni z jego rytmem. Nie chcemy z niego uciekać, by odpocząć oraz kompleksowo się zregenerować.

Bądź z nami w kontakcie

Adres

Al. Jana Pawła II 59 lok. U3
15-753 Białystok
apartmentenvelopephone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram