1 sierpnia, 2019

Komora floatingowa czyli morze Martwe w Białymstoku

morze_martwe-bialystok-floating

Czy zastanawiałeś się kiedyś jakby to było mieć Morze Martwe u siebie w mieście? Nie wydawać wielkich kwot na wycieczki, nie spinać się logistycznie z rodziną, urlopami i rezerwacją miejsc kilka miesięcy wcześniej? Teraz już masz taką możliwość w Białymstoku - floating ISHIKI japońskie SPA & Wellness.

Mowa tu o floatingu, znanym również jako terapia R.E.S.T. W tłumaczeniu jest to terapia ograniczonej stymulacji środowiskowej i przyszła ona ze Stanów Zjednoczonych. W latach 1954r prace nad badaniami rozpoczął naukowiec, filozof, psychiatra, psychoanalityk, neurobiolog i pisarz John Cunningham Lilly (1915-2001). Celem było zbadanie jak będzie się zachowywał mózg po wyeliminowaniu wszystkich bodźców zewnętrznych takich jak wzrok, słuch, dotyk, węch. Pierwsze polskie punkty z floatingiem zaczęły się otwierać już w 2011r. a od maja 2019r. pierwsze w Podlaskiem w Białymstoku.

Co to jest floating?

Floating to lewitacja na roztworze wody z dużą ilością soli epsom. Dzięki temu mamy warunki panujące takie jak w Morzu Martwym. Sól Epsom (siarczan magnezu MgSo4) wpływa cudownie na nasze zdrowie i samopoczucie. Już od dawna wiadomo że siarka i magnez są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania a dzięki wchłanianiu ich przez skórę bardzo dobrze uzupełnimy ich braki w organizmie.

Wpływ kabiny relaksacyjnej na koncentrację.

Dzięki floatowaniu możemy w końcu być sam na sam ze sobą, nic nam nie przeszkodzi nad skupieniem się na własnych przemyśleniach i rozwiązywaniu problemów. Kabina umożliwi pełne skupienie gdyż obie półkule mózgu synchronizują się co poprawia naszą koncentrację, poprawia procesy poznawcze i naukę. Jest to świetne narzędzie do praktykowania medytacji i pełnego wyciszenia umysłu. Skupienie się na oddechu daje dobrą praktykę nad kontrolą przepływu myśli. Docenią to osoby pracujące w ciężkich stresowych warunkach, które muszą codziennie ustalać i podejmować mnóstwo kluczowych decyzji a natłok spraw obniża skuteczność koncentracji.

Co daje synchronizacja półkul mózgowych?

Dzięki synchronizacji półkul proces twórczy zwiększa swoją moc. Często pojawiają nam się rozwiązania na problemy z którymi borykamy się bardzo długo. Pojawia się zjawisko intuicji poprzez którą właśnie znamy rozwiązanie problemu czy wręcz przeciwnie... utworzeniu czegoś całkiem nowego.

Czy z kabiny floatingowej mogą korzystać kobiety ciąży?

Lewitacja to nie tylko sfera myśli i medytacji, działa również pro zdrowotnie pomagając nam w codziennych bólach i problemach. Bardzo dobrze sprawdzi się u kobiet w ciąży po I trymestrze. Poprzez swój stan mają bardzo mocno obciążony kręgosłup a lewitacja bardzo dobrze to zniweluje. Daje ulgę, zmniejszając ból i nacisk. Jak zdradzają przyszłe mamy, niekiedy dochodzi do nawiązania szczególnej więzi z dzieckiem.

Likwiduje ból, przyśpiesza regenerację.

W kabinie pozbędziemy się również bólu, stanów zapalnych oraz kontuzji. Sól Epsom bardzo dobrze wspomaga regenerację po operacjach, stłuczeniach, zwichnięciach i opuchliznach. Redukuje a nawet uśmierza ból w naszym ciele powodując stan pełnego odprężenia.

Przyśpiesza likwidowanie kontuzji.

Sportowcy kochają floating za szybki powrót do pełnej sprawności. Proces przyrostu mięśni odbywa się nie podczas treningu i wysiłku a właśnie w stanie odpoczynku i odbudowy. Wtedy nasza tkanka narasta mocniejsza, bardziej wytrzymała na zerwania. Dzięki równomiernie działającej grawitacji i braku ucisku nasze mięśnie mogą być skutecznie odprężone a stres mięśniowy zlikwidowany. Dotlenienie mięśni dociera w miejsca gdzie normalnie jest utrudnione. Poprawia się wchłanianie kwasu mlekowego co bardzo pomaga przywróceniu pełnej sprawności ciała po kontuzjach czy dużym wysiłku podczas treningu, zawodów. Stan pełnego odprężenia mięśni pozwala na dłuższą ochronę przed kontuzjami w przyszłości.

Gdzie w Białymstoku można pofloatować?

Terapia R.E.S.T. jest bardzo dobrą odpowiedzią na współczesne zapotrzebowanie osiągania równowagi ciała i duszy. Przy okazji pozwala skutecznie się odprężyć i przyśpieszyć rekonwalescencję. Już od połowy maja możemy cieszyć się zbawiennymi korzyściami w Białymstoku. Pierwsze podlaskie centrum floatingu jest w Ishiki – japoński sekret zdrowia przy Jana Pawła II 59 lok.U3

Bądź z nami w kontakcie

Adres

Al. Jana Pawła II 59 lok. U3
15-753 Białystok
apartmentenvelopephone
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram